Menu Zamknij

III Piłkarski Turniej Charytatywny ,,Gramy dla Mai i Kai”.

W dniu 3 czerwca 2023 r. na terenie Pyrzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się III piłkarski turniej charytatywny ,,Gramy dla Mai i Kai”, który był kontynuacją niesienia pomocy dla córek naszego kolegi – policjanta Komisariatu Policji w Lipianach, mł. asp. Piotra Szulczewskiego. Dziewczynki chorują na ultra rzadką chorobę genetyczną: SMARD1, czyli przeponowo rdzeniowy zanik mięśni. W chwili obecnej w Polsce na tą chorobę cierpi tylko piątka dzieci, a na świecie znanych jest około sto przypadków.

Wzorem roku ubiegłego, tegoroczny turniej został objęty Honorowym Patronatem nadinsp. Tomasza Trawińskiego – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.  Rozgrywki toczyły się o Puchar Henryka Wawrowskiego – byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, brązowego medalisty olimpijskiego z Igrzysk w Montrealu za czasów wybitnego Polskiego selekcjonera Kazimierza Górskiego.

Pan Marian Boguszyński – Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego wsparł przedmiotowe przedsięwzięcie w postaci przekazania zabawek i gadżetów na loterię i licytację.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, dzięki uprzejmości Polskiego Związku Piłki Nożnej – udało się uzyskać oryginalną koszulkę meczową Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej z autografem kapitana Roberta Lewandowskiego, koszulkę na ręce rodziców Mai i Kai przekazał Starosta Pyrzycki – Stanisław Stępień, którego pomoc jest nieoceniona.

W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn, w tym 2 piłkarskie reprezentację policyjne, Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach oraz Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu, a także reprezentacja Straży Pożarnej – PSP w Pyrzycach.  Ostatecznie turniej wygrali gospodarze – Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach.

Warunkiem udziału w turnieju było zasilenie finansowe konta fundacji serce dla maluszka, na którym jest prowadzona zbiórka dla Mai i Kai.

Wzorem poprzednich inicjatyw  charytatywnych dla dziewczynek organizatorem tegorocznego turnieju był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Pyrzycach, który wspólnie z OSiR w Pyrzycach, a także z Prezesem Pyrzyckiej Grupy Miłośników Sportu Robert Krzysztoszek oraz Panem Krzysztof Dębińskim zorganizowali III turniej charytatywny ,,GRAMY DLA MAI I KAI”.

Członkowie Zarządu Terenowego NSZZ Pracowników Policji w Pyrzycach przygotowali pyszne ciasta, konkursy i zabawy wraz z loterią fantową.  Wydział Prewencji KWP w Szczecinie, wystawił stoisko profilaktyczną oraz przekazał niezliczoną ilość gadżetów profilaktycznych dla najmłodszych i dorosłych. Najmłodsi uczestnicy zabawy przez kilka godzin mogli bawić się do woli w dmuchanych zamkach, a także korzystać w nieograniczony sposób ze słodkich przekąsek.

Dla zawodników oraz wszystkich gości przygotowano również ciepłe posiłki oraz napoje, na szczególną uwagę i podziękowanie zasługuje pomoc od Starosty Pyrzyckiego Pana Stanisława Stępnia, który wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Pyrzycach insp. Krzysztofem Pawlikiem oraz Pierwszym Zastępcą Komendanta mł. insp. Jarosławem Czają bacznie przyglądali się zawodom.

Zmagania sportowe były bacznie obserwowane przez nasze Gryfusie – Maskotki Zachodniopomorskiej Policji, które zostały uroczyście przekazane dla Mai i Kai.

Niespodziankę sprawiła wizyta licznej grupy motocyklistów ze Stargardu, którzy zaprezentowali swoje jednoślady, oraz wsparli finansowo turniej ,,Gramy dla Mai i Kai’’.

Licytację trwają,

Dziewczynki można wspierać cały rok, poniżej link do konta fundacji.

Turniej charytatywny jest kontynuacją naszej pomocy dla dziewczynek, każdego roku wydajemy charytatywny kalendarz: link: https://zwnszzpszczecin.pl/index.php/2022/12/15/otrzymaj-unikatowy-policyjny-kalendarz-ktory-wesprze-kaje-i-maje-w-walce-z-ultra-rzadka-choroba-genetyczna/

Link: do licytacji:

https://www.facebook.com/groups/400013031022141/?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=980172599672845

Serdecznie podziękowania za ogromne i bezinteresowne wsparcie kieruje dla:

Pani dr hab Marty Stępień – Słodkowskiej, prof. US – Dziekana Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pana Szymona Staniszewskiego – Prezesa spółki ,,BEST SUB EUROPE’’ Sp. Z.o.o. Sp. K. z siedzibą w Lipianach.

Dziękuje bardzo za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu przedsięwzięcia dla:

mł. asp. Bartosza Słabowskiego – Wiceprzewodniczącego ZT NSZZ Policjantów w Pyrzycach,

sierż. Pauliny Stój – Wiceprzewodniczącej ZT NSZZ Policjantów w Pyrzycach,

st. asp. Dawida Chrzanowskiego wraz z synem Jakubem Chrzanowskim,

Dziękujemy również pracownikom KPP w Pyrzycach:

Barbarze Marek, Agnieszce Szymańskiej i Arturowi Nowickiemu.

Zapraszamy za rok na IV charytatywny turniej piłkarski ,,GRAMY DLA MAI I KAI’’.

podkom. Dawid Symela

Przewodniczący Zarządu Terenowego

NSZZ Policjantów w Pyrzycach.

Przypominamy archiwalny artykuł o Henryki Wawrowskim: