Menu Zamknij

Festyn „Dzień Dziecka 2017”


W dniu 02.06.2017r. na stadionie „Arkonia” w Szczecinie odbył się festyn rodzinny z okazji „Dnia Dziecka” zorganizowany przez Komendę Wojewódzka Policji w S
zczecinie, Komendę Miejska Policji w Szczecinie oraz Związek Zawodowy Policjantów i Pracowników Policji.

Podczas festynu policjanci z różnych wydziałów poprzez zabawę przybliżali dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach, z jakimi mogą spotkać się w swoim życiu. Swoje stoiska miały również zaprzyjaźnione służby tj. Straż Pożarna, Żandarmeria Wojskowa, Ratownictwo Medyczne oraz gościnnie Niemieccy Policjanci.

Podczas imprezy szczecińscy policjanci oraz zaprzyjaźnione służby zaprezentowali sprzęt służbowy. Każdy uczestnik mógł usiąść w policyjnym radiowozie, porozmawiać przez stację oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny. Były też policyjne motocykle, ekologiczny samochód Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie, więźniarka policyjna i armatka wodna oraz symulatory jazdy.

Dzieci podczas rozmowy z policjantami usłyszały między innymi jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co robić w sytuacji zagrożenia, pod jakie numery telefonów powinny zadzwonić oraz też jak się mają w takich sytuacjach zachować. Najmłodsi brali udział w różnych konkursach plastycznych, w których także można było wygrać atrakcyjne upominki. Milusińscy mieli przygotowane wiele atrakcji min. malowanie uśmiechniętych twarzy, robienie gigantycznych baniek mydlanych, gry zręcznościowe, tor przeszkód a na murawie boiska odbywały się sportowe konkurencje do tego dmuchane zjeżdżalnie i wiele wiele innych. Każde stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.

Podobnie jak w zeszłym roku gościnnie swoje stoisko wystawili Niemieccy Policjanci. Zachodni sąsiedzi przyjechali z Niemiecką Policyjną maskotką Mewą o imieniu Klara. Podczas festynu nie zabrało także Gryfusia – maskotki Zachodniopomorskiej Policji.

Ponadto w festynie uczestniczyli funkcjonariusze z Żandarmerii Wojskowej, Straży Pożarnej i Ratownictwa Medycznego, którzy także wystawili swój sprzęt i służbowe pojazdy.
Wszyscy chętni podczas rodzinnego pikniku mogli również obejrzeć pokaz policyjnej „ armatki wodnej”. Niewątpliwą frajdą dla uczestników były policyjne konie, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród „nie tylko” najmłodszych. Jednak najbardziej spektakularnym pokazem w tym roku okazał się popis policyjnych psów urozmaicony efektami pirotechnicznymi.

Ponadto dla uświetnienia pikniku nad stadionem swoje umiejętności zaprezentowali lotnicy, którzy pokazali policyjny helikopter. Dzieciom bardzo się podobały akrobacje wykonywane przez pilotów a dorośli uczestnicy festynu gromkimi oklaskami podziękowali za wyjątkowy pokaz.

Na każdym stoisku, które znajdowało się na terenie imprezy czekały na milusińskich upominki i gadżety związane z bezpieczeństwem.

Na koniec festynu i spotkania z dziećmi, odbyła się loteria fantowa z nagrodami. Każdy to przyszedł na tą imprezę przy wejściu otrzymał kupon.

O godzinie 18:00 odbyło się losowanie nagród. Pan mł. insp. Jacek Cegieła Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie przy udziale Pana Mariana Boguszyńskiego Przewodniczącego NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego wręczał nagrody właścicielom szczęśliwych losów.

Nagrody były bardzo atrakcyjne i sprawiły wielką frajdę wygranym.

Zabawa na festynie przy pięknej, słonecznej pogodzie trwała do samego końca, dzieci niechętnie opuszczały piknik. Wczorajszy dzień był dla nich pełen wrażeń i mnóstwa atrakcji.

W tym roku dopisała nie tylko pogoda ale i duża frekwencja uczestników.

Już dziś zapraszamy na wspólną zabawę z najmłodszymi, która odbędzie się w przyszłym roku.

{gallery}dziendziecka{/gallery}

Źródło: http://www.zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/11433,Rodzinny-Festyn-z-okazji-Dnia-Dzieckaquot.html

 Zdjęcia: RZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *