Menu Zamknij

XIII Mistrzostwa Polski Policjantów – Maraton Dębno 2015

Dziś już po raz trzynasty   policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 42 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło  rekordowa liczba  uczestników – ponad 2000 zawodników, w tym blisko 110 policjantek i policjantów z całego kraju. Organizatorem XIII  Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego.

Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno. Zawodnicy walczyli biegnąc cztery pętle, dwie w Dębnie i dwie na trasie Dębno – Dargomyśl – Cychry – Dębno.

Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna  pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania  wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.

W tegorocznych  policyjnych mistrzostwach wzięło udział kilka kobiet. W klasyfikacji kobiet pierwsza na metę  dotarła podobnie,  jak w roku ubiegłym Witke Marta z KMP w Poznaniu,druga zameldowała się Wojtulewicz Anna z KMP w Białymstoku  a na pudło z numerem 3 wbiegła Nienadowska Beata z KMP w Elblągu. 

Na mecie policyjnych mistrzostw jako pierwszy pojawił się  Piotraschke Paweł ze Szkoły Policji w Słupsku. Drugi na mecie zameldował się  Burghardt Jakub, który reprezentował  Komendę Wojewódzką w Krakowie. Natomiast na miejscu trzecim uplasował się Wróbel Łukasz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Ze startujących w maratonie reprezentantów województwa zachodniopomorskiego najlepszy był Rutkowski Stanisław z KP Szczecin Nad Odrą, drugi przybiegł na metę Jacek Wójcik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie  a trzeci zameldował się Myszkowski Jan z KPP w Wałczu.

Drużynowo I miejsce zajęli policjanci z KWP w Krakowie, II miejsce funkcjonariusze z Szkoły Policji w Słupsku a III mundurowi z KWP w Szczecinie.

Na mecie zwycięzcy nagradzani byli medalami przez Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu insp. Bogusławę Bonter – Mazek.

Natomiast podczas gali inauguracyjnej, która odbyła się na głównej scenie, medale i nagrody wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jan Pytka, Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu insp.Bogusława Bonter- Mazek Przewodniczący ZW NSZZP Pan Marian Boguszyński, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podinsp.Tomasz Kopka, oraz Burmistrz Dębna Pan Piotr Downar.

 Oprócz medali policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W czasie biegów trwały imprezy towarzyszące, w trakcie których policjanci przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Dębna i przybyłych kibiców – szczególnie tych najmłodszych.

Na specjalnie wyznaczonych  stoiskach policyjnych   najmłodsi   mogli wziąć udział w konkursie plastycznym a także  zapoznać się z inicjatywami prewencyjnymi i profilaktycznymi policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zainteresowani mogli również  obejrzeć sprzęt policyjny, używany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Policjanci z zachodniopomorskiej drogówki zaprezentowali symulator jazdy skuterem zakupiony wramach Kampanii Ekologicznie na dwóch kółkach realizowany wspólnie z Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Podczas mistrzostw wręczono również nagrody dla dzieci z powiatu myśliborskiego, które brały udział w konkursie  plastycznym  pt. ” Policjant w oczach dziecka”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i do zobaczenia za rok!

st. asp. Irena Kornicz

{joomplucat:79 limit=400|columns=4}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *