Menu Zamknij

Nowi policjanci złożyli przysięgę

Dzisiaj w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie kilkudziesięciu kandydatów w obecności komendantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, zaproszonych gości i swoich bliskich złożyło ślubowanie służenia Ojczyźnie i społeczeństwu. Drugiego kwietnia br. w policyjne szeregi zachodniopomorskiej policji przyjętych zostało 40 funkcjonariuszy – 9 kobiet oraz 31 mężczyzn.

Nowo przyjęci dzisiaj w obecności Wojewody Zachodniopomorskiego Marka Tałasiewicza, I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego insp. Jana Pytki, zastępców komendanta wojewódzkiego oraz komendantów z rodzimych jednostek i przewodniczącego NSZZP wypowiedzieli słowa roty i złożyli ślubowanie, które składają przyjmowani do służby funkcjonariusze.

Następnie wiceszef zachodniopomorskiego garnizonu w krótkim wystąpieniu jako pierwszy powitał nowo przyjętych, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Podkreślał, że praca jaką wybrali kandydaci jest trudna i odpowiedzialna. Podejmowanie jej trudów będzie nie tylko próbą dla nich samych ale również dla ich rodzin.  Pogratulował kandydatom i życzył sukcesów i wytrwałości.

Do życzeń przyłączył się  Wojewoda Zachodniopomorski Marek Tałasiewicz, który podkreślał wagę podjętej przez nowo przyjętych pracy ale również czerpanie z niej satysfakcji i przyjemności.

Adeptom policyjnego zawodu towarzyszyła rodzina i przyjaciele, a po zakończeniu uroczystego apelu był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Nowo przyjęci w pierwszej kolejności odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, by następnie wesprzeć pracę swoich kolegów w jednostkach Policji:

 ·         KMP w Szczecinie -12 osób

·         KMP w Świnoujściu  -1 osoba

·         OPP + SPAP – 13 osób

·         KPP w Gryfinie – 3 osoby

·         KPP w Myśliborzu – 4 osoby

·         KPP w Policach – 1 osoba

·         KPP w Wałczu – 1 osoba

 asp. Mirosława Rudzińska

{joomplucat:80 limit=400|columns=4}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *