Menu Zamknij

Członkowie ZW NSZZP woj. zachodniopomorskiego z pomocą dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową.

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie to miejsce, w którym diagnozuje się i leczy osoby chore na nowotwory. Ważny jest etap rozpoznania choroby, diagnostyki i wdrożenia odpowiedniego leczenia, szczególnie u chorych dzieci . Jednym z małych pacjentów Centrum  jest Kuba, który w dniu 5 marca 2024 r. skończył jeden z najważniejszych etapów walki z chorobą. Jego marzeniem jest zostać policjantem.  Jednak ze względu na swoją chorobę nie mógł do tej pory bliżej przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy. W związku z tym, gdy tylko policjanci z ZW NSZZP woj. zachodniopomorskiego dowiedzieli się od jednej z pań pielęgniarek o marzeniach chłopca postanowili je spełnić. Podczas przejazdu chłopca samochodem elektrycznym po holu szpitala, któremu towarzyszyła niezwykła asysta Ligi Superbohaterów policjanci sprawili mu niebywałą niespodziankę. Zatrzymali go do kontroli drogowej! Wręczając mu jednocześnie miłe prezenty! Chłopiec był mocno zdziwiony i zadowolony z tej niezapowiedzianej wizyty. Jednym z prezentów był policyjny mundur, w który chłopiec został uroczyście ubrany w obecności najbliższych i personelu szpitalnego, zaangażowanego w jego leczenie.

Należy jeszcze wspomnieć, że Liga Superbohaterów, to szczecińska fundacja dla dzieci, która od 2012 roku niesie uśmiech i nadzieję maluchom w szpitalach i hospicjach. Jako grupa wolontariuszy wcielają się oni w postacie z bajek i filmów dla dzieci, by spełniać marzenia najmłodszych. Dlatego tym bardziej miło było policjantom  towarzyszyć Kubie – jako jego niebiescy superbohaterowie – w tym jakże ważnym dla niego i jego rodziny etapie walki z chorobą.

Członkowie ZW NSZZP woj. zachodniopomorskiego już wcześniej włączali się czynnie w akcje charytatywne związane z pomocą dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową.