Menu Zamknij

Wizyta małego bohatera w Komisariacie Policji w Chojnie

W dniu wczorajszym w Komisariacie Policji w Chojnie odbyło się spotkanie małego bohatera i jego Taty sierż. Łukasza Felsztyńskiego z Komendantami KPP Gryfino i KP Chojna oraz Przewodniczącym NSZZ Policjantów KPP w Gryfinie.
Olivier nasz mały bohater urodził się z wadą serca, z którą cały czas funkcjonował. Był uśmiechniętym bawiącym się dzieckiem jak wszystkie dzieci w jego wieku. W marcu tego roku miał pierwszą operację na otwartym sercu, wstawioną zastawkę biologiczną.
27 lipca tego roku , gdy Olivier się gorzej czuł lekarze poinformowali Łukasz Felsztyńskiego, że Oliver musi być operowany na otwartym sercu, żeby ratować jego życie . Operacja trwała 12 godzin. Stan Oliwiera był krytyczny. Zapalenie wsierdzia spowodowało, że jego serce nie pracowało. Na około 2 tygodnie został podłączony pod maszynę ECMO, która podtrzymywała go przy życiu. Jego serce nie podejmowało pracy. Jedynym ratunkiem był przeszczep serca, jednak co chwilę z różnych przyczyn Olivier dostawał odmowę z kliniki w Zabrzu na przeszczep .

Po upływie 2. tygodni maszyna ECMO zaczęło uszkadzać narządy wewnętrzne. W związku z tym podjęto próby ratowania Oliwiera w trybie pilnym, co przyniosło pozytywny efekt, o czym już wspominaliśmy na naszym FB Związkowym, gdzie wspieraliśmy jak tylko mogliśmy Oliviera. Serce Oliwiera podjęło pracę! Następnie przez około miesiąc, Olivier był w śpiączce.

Po wybudzeniu Olivier nie był w stanie oddychać samodzielnie, w związku z tym przeszedł tracheotomie. Zapalenie wsierdzia spowodowało martwicę w nóżce, co groziło jej amputacją. Na szczęście udało się temu zapobiec.

W nóżce Oliviera pozostał niedowład i zanik mięśni, druga noga również w wyniku długotrwałego leżenia ma podkurcze pod kolanami, co uniemożliwia wyprostowanie.
Żeby nasz mały bohater bo tylko tak można go określić, po tym co przeszedł w walce o życie samodzielnie wstał na nogi, wymaga długotrwałej i żmudnej rehabilitacji, która będzie wiązała się z dużymi kosztami finansowymi.
Jako przewodniczący NSZZ przy KPP Gryfino zachęcam do pomocy w zbiórce i dołożeniu małej cegiełki do kosztownej rehabilitacji małego bohatera Oliviera i wsparcie jego Taty , a naszego kolegi Funkcjonariusza z KPP Chojna. Zbiórka prowadzona jest na ,,się pomaga.pl,, link :

https://www.siepomaga.pl/oliwier-felsztynski

Podczas spotkania Olivier otrzymał zaległą paczkę świąteczną od Mikołaja 🎅 tak jak każdy członek NSZZ Policjantów przy KPP w Gryfinie oraz opowiadał o swojej ciężkiej rehabilitacji .

podkom. Rafał Gnap

Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Gryfinie.