Menu Zamknij

Festyn z okazji Dnia Dziecka

W dniu 25 maja 2018 roku na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy ul. Nehringa w Szczecinie odbył się festyn rodzinny z okazji „Dnia Dziecka” zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, Komendę Miejska Policji w Szczecinie oraz Zarządy Wojewódzkie Związków Zawodowych Policjantów i Pracowników Policji. Podczas festynu policjanci z różnych wydziałów poprzez zabawę przybliżali dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach, z jakimi mogą spotkać się w swoim życiu. Swoje stoiska miały również zaprzyjaźnione służby Straż Pożarna oraz gościnnie niemieccy policjanci.

Podczas imprezy szczecińscy policjanci oraz zaprzyjaźnione służby zaprezentowali sprzęt służbowy. Każdy uczestnik mógł usiąść w policyjnym radiowozie, porozmawiać przez stację oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny. Były też policyjne motocykle, więźniarka policyjna i armatka wodna oraz symulatory jazdy.

Dzieci podczas rozmowy z policjantami usłyszały między innymi jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co robić w sytuacji zagrożenia, pod jakie numery telefonów powinny zadzwonić oraz też jak się mają w takich sytuacjach zachować.

Najmłodsi brali udział w różnych konkursach plastycznych, w których także można było wygrać atrakcyjne upominki. Dla milusińskich przygotowano wiele atrakcji min. dmuchane zjeżdżalnie, malowanie uśmiechniętych twarzy, gry zręcznościowe, na murawie boiska odbywały się konkurencje sportowe. Każde stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.

Podobnie jak w zeszłym roku gościnnie swoje stoisko wystawili niemieccy policjanci. Zachodni sąsiedzi przyjechali  z maskotką mewą o imieniu Klara. Podczas festynu  funkcjonariusze prezentowali także założenia wspólnego Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia /Polska. Oczywiście nie zabrało także Gryfusia – maskotki zachodniopomorskiej policji. 

W festynie uczestniczyli funkcjonariusze ze Straży Pożarnej, którzy także wystawili swój sprzęt i służbowe pojazdy.

Wszyscy chętni podczas rodzinnego pikniku mogli również obejrzeć pokaz  policyjnej „armatki wodnej”. Niewątpliwą frajdą dla uczestników były policyjne konie, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród „nie tylko” najmłodszych. Jednak  najbardziej spektakularna okazała się wizyta  policyjnego psa, który był tak naprawdę oblegany przez najmłodszych.

Ponadto dla uświetnienia pikniku nad stadionem swoje umiejętności zaprezentowali lotnicy, którzy pokazali policyjny helikopter. Dzieciom bardzo się podobały akrobacje wykonywane przez pilotów.

Na każdym stoisku, które znajdowało się na terenie imprezy czekały na  milusińskich  upominki i gadżety związane z bezpieczeństwem.

Na koniec festynu i spotkania z dziećmi, odbyła się loteria fantowa z nagrodami.

Przed godziną 18:00 odbyło się losowanie nagród. Pan insp. Piotr Ostrowski Zastępca  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie przy udziale Pana Mariana Boguszyńskiego Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego oraz Bożeny Cichorskiej Przewodniczącej WZZ NSZZ Pracowników Policji woj. zachodniopomorskiego wręczał nagrody posiadaczom szczęśliwych losów. Nagrody były bardzo atrakcyjne  i  sprawiły  wielką frajdę dzieciom.

Zabawa na festynie przy pięknej, słonecznej a wręcza upalnej pogodzie trwała do samego końca, dzieci niechętnie opuszczały piknik. Wczorajszy  dzień był dla nich pełen wrażeń i mnóstwa atrakcji.W tym roku dopisała nie tylko pogoda ale i duża frekwencja uczestników.Już dziś zapraszamy na  wspólną zabawę z najmłodszymi, która odbędzie się w przyszłym roku.

Źródło : http://www.zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/18871,Rodzinny-Festyn-z-okazji-Dnia-Dzieckaquot.html

 

 {gallery}dziendziecka18{/gallery}

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *