Menu Zamknij

3 miejsce naszych tenisistów

Reprezentacja NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego wystartowała  w   III Otwartych Mistrzostwach Policjantów w Tenisie Stołowym woj. dolnośląskiego, które odbyły się w dniu 18.05.2018 roku  w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua-Zdrój przy ul. Ratuszowej 6 w Wałbrzychu.

W mistrzostwach wzięło udział 34 zawodników i zawodniczek, a nasz garnizon reprezentowali: Sylwia Purlis z KPP Szczecinek, Przemysław Andrzejewski z WRD KMP Szczecin oraz Robert Łukojć z WDŚ KWP Szczecin.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice. Na drugiej pozycji znalazł się Dariusz Butrym z KPP Lubań, a na trzecim stopniu podium uplasował się Janusz Stróżak z ZW NSZZP Lublin.

Najwyższą lokatę wśród naszych zawodników zajął Przemysław Andrzejewski, który uplasował się na 4 miejscu. Aby zająć takie miejsce po drodze musiał zmierzyć się też z pozostałymi zawodnikami naszej reprezentacji i najpierw pokonał Roberta Łukojć, który ostatecznie zajął 11 miejsce, a następnie zwyciężył z Sylwią Purlis, która ostatecznie zajęła 6 miejsce. Decyzją organizatora Sylwia Purlis uhonorowana została także nagrodą fair play.

Pojedynek pomiędzy Przemkiem i Sylwią był jednym z najbardziej widowiskowych i emocjonujących pojedynków turnieju i zakończył sie w piątym secie w grze na przewagi. Szczęście w tym dniu bardziej sprzyjało Przemkowi, który w bardzo widowiskowy sposób obronił piłkę meczową, a następnie wygrał mecz.

W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce ustępując zaledwie o 3 punkty zespołowi ZW NSZZP Lublin oraz zwycięzcom turnieju reprezentującym ZW NSZZP Wrocław.

Turniej zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego wraz z Wydziałem Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu oraz z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów KMP w Wałbrzychu. Zawody były perfekcyjnie przygotowane, przebiegały w przyjacielskiej atmosferze pomimo wysokiego poziomu sportowego uczestników.

Reprezentacja naszego garnizonu składa podziękowania organizatorom za zaproszenie na mistrzostwa oraz Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Szczecinie i Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZP woj. zachodniopomorskiego za umożliwienie udziału w mistrzostwach.