Menu Zamknij

XV JUBILEUSZOWY SPŁYW KAJAKOWY DRAWĄ

Sobotni, jubileuszowy spływ kajakowy Drawą policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zorganizował miejscowy Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego. Oprócz załogi choszczeńskiej komendy wzięli w nim udział przedstawiciele KWP w Szczecinie na czele z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Janem Pytką.

Drawa należy do najpiękniejszych szlaków kajakowych. Wiekowe drzewa, pierwotna przyroda w wąwozie rzeki oraz urozmaicona rzeźba terenu stanowią baśniowy widok. Nic więc dziwnego, że chętnych do udziału w jubileuszowym spływie nie brakowało. W tym roku niespełna 18 kilometrowa trasa wiodła od Bogdanki do Kamiennej. Na starcie wszyscy uczestnicy otrzymali plastikowe worki, do których zbierali znalezione na szlaku śmieci pozostawione przez turystów. Była to inicjatywa organizatorów i Lokalnej Organizacji Turystycznej Wokół Drawy. Przystanek na biwaku w Sitnicy był okazją do krótkiego wypoczynku, podzielenia się pierwszymi wrażeniami oraz posmakowania pajdy wiejskiego chleba ze smalcem i małosolnym ogórkiem.

Na zakończenie Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów choszczeńskiej komendy przygotował dla uczestników niespodziankę. Puchary ufundowane przez Mirosława Jędrowskiego otrzymały dwie załogi (pierwsza i ostatnia na mecie). Pamiątkowymi statuetkami za udział we wszystkich piętnastu spływach wyróżnieni zostali Andrzej Borowiec i Jarosław Michalak. Pamiątkową statuetkę otrzymał również insp. Jarosław Pytka, który w spływie Drawą organizowanym przez choszczeńskich policjantów uczestniczył pierwszy raz.

{joomplucat:66 limit=400|columns=4}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *