Menu Zamknij

Festyn Rodzinny „Bezpieczne Wakacje z Rowerem” dla Policjantów i Pracowników Policji z rodzinami

W dniu 30.05.2014 roku w godz.16.00-19.00 na stadionie „Arkonia”w Szczecinie odbył się Festyn Rodzinny Bezpieczne Wakacje z okazji „Dnia Dziecka” zorganizowany przez Komendę Wojewódzka Policji w Szczecinie , Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego oraz Związek Zawodowy Pracowników Policji. Na festynie nie zabrakło udziału policjantów, gdyż jest to dobra okazja aby przybliżyć dzieciom poprzez zabawę zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, z jakimi mogą spotkać się w swoim życiu.

Podczas imprezy szczecińscy policjanci zaprezentowali sprzęt służbowy. Każdy uczestnik mógł usiąść w policyjnym radiowozie, porozmawiać przez stację oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny. Były też policyjne motocykle, ekologiczny samochód Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie. Dzieci podczas rozmowy z policjantami usłyszały między innymi jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co robić w sytuacji zagrożenia, pod jakie numery telefonów powinny zadzwonić oraz też jak się mają w takich sytuacjach zachować. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość zrobienia karty z śladami linii papilarnych. Najmłodsi brali udział w konkursach plastycznych, w których także można było wygrać atrakcyjne upominki.

Ponadto wszyscy chętni podczas festynu mogli obejrzeć pokaz tresury psów służbowych oraz zobaczyć jak działa policyjna „ armatka”. Niewątpliwą atrakcją były policyjne konie, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród „nie tylko” najmłodszych.

Na policyjnym festynie było mnóstwo atrakcji dla naszych pociech : liczne stoiska z zabawami, klockami. Zorganizowano także miejsce w którym malowano uśmiechnięte dziecięce buzie a na murawie boiska odbywały się sportowe konkurencje. Nad stadionem swoje umiejętności zaprezentowali lotnicy, którzy pokazali policyjny helikopter.

Na koniec festynu i spotkania z dziećmi odbyła się loteria fantowa z nagrodami. Każdy to przyszedł na tą imprezę przy wejściu otrzymał kupon. Po godzinie 18.15 odbyło się losowanie nagród. Pan insp. Jarosław Sawicki Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie wspólnie z córeczką Marceliną wyciągali szczęśliwe losy i wręczali nagrody przy udziale kol. Mariana Boguszyńskiego Przewodniczącego NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego. Nagrody były bardzo atrakcyjne, w tym dwa rowery i inne zabawki i upominki dla najmłodszych.

Zabawa na festynie przy pięknej, słonecznej pogodzie trwała do samego końca. Zapraszamy za rok na wspólną zabawę z najmłodszymi.

{joomplucat:61 limit=400|columns=4}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *