Menu Zamknij

X Halowe Mistrzostwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Piłce Nożnej „Mielno 2013”

Kontynuując kilkuletnią tradycję Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie wraz z ZW NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego przy współudziale Polskiej Federacji Sportu „Gwardia” i IPA w Szczecinie zorganizowała X Halowe Mistrzostwa Polski MSW w Piłce Nożnej, które odbyły się w dniach 5 – 7 grudnia 2013 r. w hali sportowej w Mielnie.

Tak jak w latach poprzednich, także i obecnie Mistrzostwa objęte zostały honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji. W tym roku w zawodach brały udział aż 24 drużyny z całej Polski. Do sportowej rywalizacji, która rozpoczęła się w czwartkowe przedpołudnie stanęły 24 zespoły piłkarskie z całego kraju. Piłkarskie ekipy zostały podzielone na grupy w których walczyli o najwyższą pozycję. Dwie pierwsze drużyny z grupy awansowały dalej. W piątkowe popołudnie drużyny biorące udział w Mistrzostwach odwiedził Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki, który życzył wszystkim piłkarzom wielu sportowych emocji, powodzenia w rozgrywkach i gry w myśl zasad fair play. Po rozgrywkach grupowych  w sobotę od rana piłkarze walczyli kolejno o finałowe miejsca.  Zmagania drużyn mundurowych były ciekawym wydarzeniem sportowym.

Wyniki tej rywalizacji przedstawiają się następująco:
I miejsce –  wywalczyła drużyna z KGP,
II miejsce – zajęła drużyna z KWP Katowice,
III miejsce – tym razem zajęła drużyna z KWP w Krakowie.
Zawodnicy z KWP w Szczecinie zajęli w tych Mistrzostwach – dobre IV miejsce.

Podczas Mistrzostw jury wyłoniło także najlepszego zawodnika, którym został Piotr Pacholski z KGP. Puchar Fair Play – trafił do drużyny z KWP w Rzeszowie. Sędziowie wyróżnili także najlepszego bramkarza, którym został Łukasz Tunkel z KWP w Katowicach. Królem strzelców w tych Mistrzostwach został Bartosz Dobroński z KGP. Nagrody dla zwycięzców wręczał Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie nadkom. Sławomir Bober w towarzystwie Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów – Mariana Boguszyńskiego.

Zwycięskie drużyny otrzymały upominki – sprzęt sportowy, natomiast wyróżnieni zawodnicy z rąk Z-cy KMP w Koszalinie nadkom. Sławomira Bobera – otrzymali puchary, medale, pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Wszystkim drużynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

{joomplucat:46 limit=400|columns=4}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *