Menu Zamknij

XI Mistrzostwa Polski Policjantów – Maraton Dębno 2013

Dzisiaj już po raz jedenasty policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 40 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło ponad 1390 zawodników, w tym ponad setka policjantek i policjantów z całego kraju.

Organizatorem XI Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem, zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno. Zawodnicy walczyli biegnąc trzy pętle na trasie Dębno – Dargomyśl – Cychry – Dębno. Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słonecznapogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmaganiawszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.

W tegorocznych policyjnych mistrzostwach wzięło udział osiem kobiet, czyli o jedna mniej niż w roku ubiegłym. W klasyfikacji kobiet pierwsza na metędotarłaWitke Marta z KMP Poznań, druga zameldowała się Nienadowska Beata z KMP Elbląg,a na pudło z numerem 3 wbiegła Mrugała Monika z KMP Opole.

Na mecie policyjnych mistrzostw jako pierwszy pojawił się Thiel Adam z KPP Lębork.Drugi na mecie zameldował się Burghardt Jakub, który reprezentowałSzkołę Policji w Katowicach. Natomiast namiejscu trzecim uplasował sięGuzdowski Dariusz z Szkoły Policji w Słupsku.

Ze startujących w maratonie reprezentantów województwa zachodniopomorskiego najlepszy był Krzysztof Juszczyk z Komisariatu Policji Szczecin nad Odrą, drugi przybiegł na metę Sobczyk Robert z KPP Kołobrzeg a trzeci zameldował się Jacek Wójcik z KWP w Szczecinie.

Na mecie zwycięzcy nagradzani byli medalami przez Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu insp. Bogusławę Bonter – Mazek oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZPolicjantów woj. zachodniopomorskiego Mariana Boguszyńskiego. Natomiast podczas zakończenia XI Mistrzostwa Polski Policjantów – Maraton Dębno 2013 , która odbyła się na głównej scenie, medale i nagrody wręczał Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinspektor Wojciech Olbryś oraz Przewodniczący ZW NSZZ PMarian Boguszyński . Oprócz medali policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W czasie biegów trwały imprezy towarzyszące, w trakcie których policjanci przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Dębna i przybyłych kibiców – szczególnie tych najmłodszych. Na specjalnie wyznaczonychstoiskach policyjnychnajmłodsimogli zostawić swoje odciski palców, zrobić pamiątkowe zdjęcie z maskotką zachodniopomorskich policjantów- Gryfusiem a takżezapoznać się z inicjatywami prewencyjnymi i profilaktycznymi policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Zainteresowani mogli równieżobejrzeć sprzęt policyjny, używany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Podczas mistrzostw wręczono również nagrody dla dzieci z powiatu myśliborskiego, które brały udział w konkursieplastycznympt. ” Policjant w oczach dziecka”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i do zobaczenia za rok!

 {joomplucat:13 limit=400|columns=4}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *