Menu Zamknij

Wspieramy Superbohaterów

W dniu 21 kwietnia 2024 r. w siedzibie Sekcji Doskonalenia Zawodnego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Szczecinie został przeprowadzony specjalny kurs z zakresu pierwszej pomocy dla członków Fundacji Liga Superbohaterów. Ta szczecińska fundacja niesie uśmiech i nadzieję maluchom podczas ich pobytu w szpitalach i hospicjach. Jej członkowie to wolontariusze, którzy wcielają się w postacie z bajek, komiksów oraz filmów dla dzieci  i młodzieży. Uczestnikami kursu byli m. in. Tomasz Gierwiatowski – założyciel Ligi Superbohaterów oraz jej prezes pani Aleksandra Rydzewska.
Głównymi organizatorami przedsięwzięcia byli funkcjonariusze KWP w Szczecinie – nadkom. dr Michał Kurdziel oraz podkom. Sebastian Cupryjak. Podczas kursu uczestnicy zapoznali się z algorytmem postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia u osoby dorosłej, jak również przećwiczyli bezpieczne i skuteczne użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED. Omówiono i zaprezentowano również postępowanie w przypadku udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, oddychającej, bez podejrzenia poważnego urazu. Ponadto członkowie Fundacji mogli przy użyciu specjalnej kamizelki przećwiczyć działanie  w przypadku wystąpienia niedrożności dróg oddechowych u osoby dorosłej. Sześciogodzinny kurs był wspaniałą okazją do nabycia podstawowych umiejętności ratowniczych oraz integracji członków Fundacji. Była to też okazja do przybliżenia kursantom działań policyjnych w zakresie szeroko pojętego ratownictwa.

Uwieńczeniem kursu było uroczyste rozdanie zaświadczeń, które osobiście wręczył uczestnikom Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego asp. szt. Marian Boguszyński. W trakcie krótkiego przemówienia podkreślił on, jak ważne w codziennym życiu są umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Wyraził też uznanie dla podejmowanych przez Ligę działań związanych z bezinteresowną pomocą na rzecz chorych dzieci. Pan Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego potwierdził gotowość i otwartość policjantów do wspierania inicjatyw mających na celu ochronę dobra, bezpieczeństwa i poprawę sytuacji chorych dzieci.