Menu Zamknij

FUNKCJONARIUSZE Z ODDZIAŁU PREWENCJI POLICJI W SZCZECINIE WSPÓLNIE Z ZW NSZZP woj. zachodniopomorskiego WZIĘLI UDZIAŁ W IMPREZIE SPORTOWEJ „PYRZYCKA SZYBKA DYCHA FIEGE”

W minioną niedzielę funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie oraz Klubu HDK PCK przy OPP w Szczecinie uczestniczyli w imprezie sportowej pn. „PYRZYCKA SZYBKA DYCHA FIEGE”. Funkcjonariusze reprezentowali Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie oraz ZW NSZZ P. województwa zachodniopomorskiego. Organizatorem projektu był „K2 Partners” i Burmistrz Pyrzyc. W trakcie imprezy odbyła się kontynuacja pomocy dla „Mai i Kai” córek policjanta z KPP w Pyrzycach, które zmagają się z chorobą „SMARD 1”.

19 marca 2023 r. w centrum Pyrzyc odbyło się wydarzenie sportowe pn. „Pyrzycka Szybka Dycha FIEGE”. Impreza przygotowana została przez „K2 Partners” oraz Burmistrza Pyrzyc. Celem wydarzenia była popularyzacja i upowszechnienie biegania jako najprostszej formy rekreacji. Projekt był doskonałą okazją do kwestowania na rzecz córek policjanta KPP w Pyrzycach, które od urodzenia zmagają się z ultra rzadką chorobą genetyczną „SMARD 1” – przeponowa postać rdzeniowego zaniku mięśni.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się policyjne stoisko. Mundurowi opowiadali o zawodzie policjanta, wdrażając najmłodszych w tajniki służby. Zarówno dzieci, jak i dorośli mieli okazję zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Chętni mogli przymierzyć sprzęt przeciwuderzeniowy używany podczas zabezpieczeń imprez masowych. Dzieci mogły pokolorować malowanki profilaktyczne, wszystkie prace były nagradzane upominkiem, które ufundował ZW NSZZ P. województwa zachodniopomorskiego. Funkcjonariusze także promowali zawód policjanta, zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji. Propagowali również wśród uczestników ideę honorowego krwiodawstwa.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wzięli udział w biegach na 5 i 10 km.

podinsp. Ryszard Kurzyński