Menu Zamknij

W Województwie zachodniopomorskim związkowcy z NSZZ Policjantów wybrali przedstawicieli swoich władz na kolejną kadencję

W dniu 22 września 2022 r. odbyła się Sprawozdawczo Wyborcza Wojewódzka Konferencja Delegatów NSZZ Policjantów garnizonu zachodniopomorskiego.  Delegaci podsumowali minioną kadencję i wybrali przedstawicieli organów statutowych oraz delegatów na Krajowy Zjadz. Oprócz kwestii wyborczej, tematem głównym była waloryzacja przyszłorocznych uposażeń. Wszyscy delegaci byli jednomyślni i zgodni, co do żądań skierowanych do Premiera, że trzeba podejść do nich konsekwentnie. Zachodniopomorscy związkowcy wyrazili pełną gotowość do działań.

Delegaci dokonali wyboru, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NZZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego kol. Mariana Boguszyńskiego, który uzyskał niemal stu procentowe poparcie, co świadczy o tym, że wszyscy postawili na doświadczenie i docenili dotychczasowe osiągnięcia kol. Mariana Boguszyńskiego.

Wiceprzewodniczącymi Zarządu Wojewódzkiego z również dużym poparciem zostali:

  1. Leszek KAMIŃSKI
  2. Dawid SYMELA
  3. Monika SZWAJDYCH
  4. Juliusz GOŁUŃSKI
  5. Mariusz DZIUGIEŁ
  6. Radosław WÓJCIK
  7. Krzysztof ROSOCHACKI
  8. Sebastian CUPRYJAK
  9. Andrzej BORYS
  10. Przemysław HOFMAN

W skład wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej VIII kadencji weszli: Przewodniczący: kol. Ryszard Kurzyński wraz z Wiceprzewodniczącym Jackiem Wieczorkiem oraz członkami w składzie: Marcin Miciaszek, Magdalena Mickiewicz i Katarzyna Marczyńska.

Wyborczą część konferencji poprzedziła uroczystość, w której udział wzięli m.in.: dr Marek Jasztal – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, Rafał Jankowski – Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZP Policjantów, a także zaprzyjaźnieni Przewodniczący Zarządów Wojewódzkich NSZZ Policjantów z Białegostoku, Gdańska, Katowic i Rzeszowa, którzy podziękowali dotychczasowemu Przewodniczącemu za współpracę wręczając okolicznościowy upominek. 

Przewodniczący ZW NSZZP woj. zachodniopomorskiego podziękował Przewodniczącym poszczególnych Zarządów Terenowych, którzy są emerytami policyjnymi, a mimo to wciąż aktywnie włączają się w aktywne wypełnienie zadań statutowych NSZZP policjantów.

Przewodniczący ZT NSZZP w Gryfinie kol. Rafał Gnap wygłosił przemówienie oraz wręczył pamiątkowy ryngraf dla Przewodniczącego ZW NSZZP woj. Śląskiego kol. Michała Szczęśniaka, oraz Przewodniczącego ZW NSZZP woj. Zachodniopomorskiego kol. Mariana Boguszyńskiego, którzy przyczynili się do pomocy przy przeprowadzeniu operacji dla dziecka członka ZT NSZZP w Gryfnie, które było w stanie zagrożenia życia i zdrowia, o czym poinformujemy w odrębnym artykule.

Na koniec konferencji przybył Komendant Wojewódzki nadinsp. Tomasz Trawiński, który poznał wyniki wyborów ZW NSZZP woj. zachodniopomorskiego życząc wszelkiej pomyślności w działalności statutowej oraz w życiu osobistym.