Menu Zamknij

Pierwsze Mistrzostwa Policji Zachodniopomorskiej w Kolarstwie Szosowym za nami

W ubiegłą sobotę, tj. 28 maja br. w Pyrzycach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Policji Zachodniopomorskiej w kolarstwie szosowym w ramach IV Pyrzyckiego Grand Prix o puchar Burmistrza Pyrzyc Marzeny Podzińskiej, Pomorze Zachodnie Tour.

Przypominamy, że trasa Pyrzyckiego Grand Prix liczy łącznie prawie 48 km jednej pętli. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach:

·   Fun – jedna pętla,

·   Classic – dwie pętle (94 km).

Mimo niesprzyjającej pogody w zawodach wzięło udział wielu miłośników kolarstwa z całego województwa zachodniopomorskiego.

Na linii startu stanęło 5 kolarzy – policjantów, dwóch z nich z powodu złych warunków atmosferycznych zrezygnowało z dalszej jazdy. Mierzyli się na dystansie 94 kilometrów w swoich kategoriach wiekowych, a zarazem w kategorii Classic Pyrzyckiego Grand Prix.

Mistrzami Województwa Zachodniopomorskiego Policji w kolarstwie szosowym na dystansie 94 km zostali:

1. Mariusz Kamiński z czasem 02:23:14 z Gorzowa Wielkopolskiego, reprezentujacy klub Kwp Gorzów Wlkp. Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki,

2. Dariusz Pakuła z czasem 02:25:42 z Barlinka, reprezentant klubu Xtc Barlinek,

3. Paweł Woźniak z czasem 02:39:50 z Barlinka.

Na mecie, podczas dekoracji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie reprezentował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach mł. insp. Jarosław Czaja, który w obecności Pani Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej, Wiceprzewodniczącej ZW NSZZP województwa zachodniopomorskiego asp. sztab. Moniki Szwajdrych wręczał zwycięzcom puchary i nagrody rzeczowe.

Pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach mieli przyjemność uczestniczyć w niniejszej uroczystości, która była okazją do spotkania ze społeczeństwem. Uczestnicy, oraz wszyscy którzy przybyli na wyścig mogli skorzystać z wyeksponowanych na stoisku odblasków oraz materiałów edukacyjnych. Zainteresowani od funkcjonariuszy pyrzyckiej policji mogli uzyskać informację na temat pracy policjantów, zasięgnąć porad oraz otrzymać materiały profilaktyczno- informacyjne dotyczące pracy w policji.


sierż. Agata Gamułkiewicz – KPP Pyrzyce

Fot. Photodan – Daniel Jaszcz

 

Źródło: 

https://pyrzyce.policja.gov.pl/zpy/aktual/aktualnosci/47948,Pierwsze-Mistrzostwa-Wojewodztwa-Zachodniopomorskiego-Policji-w-kolarstwie-szoso.html

{gallery}kolarzePyrzyce{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *