Menu Zamknij

Pomaganie mamy we krwi

Dzisiaj przed budynkiem stargardzkiej komendy podczas akcji poboru krwi odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Pomaganie mamy we krwi”, którego organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.

Konkurs, który dedykowany był dla dzieci klas IV-VIII szkół podstawowych z naszego powiatu swoim honorowym patronatem objęli: Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Robert Nowak, Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie oraz Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi w Stargardzie.

Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na informacje dotyczące krwi ludzkiej, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jedynym źródłem krwi. Oddawanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości.

Temat konkursu nawiązywał do promowania krwiodawstwa wśród ludzi jako postawy poświęcenia i bohaterstwa. Zadaniem dzieci było stworzenie prac w formie plakatu w formacie A4, które swoją treścią nawiązywać powinny do tematu oraz celu konkursu.

Spośród 14 nadesłanych prac komisja wyłoniła zwycięzców konkursu oraz wyróżniła jedną pracę.

 

Miejsce 1

Bartosz Graban kl.VI SP w Dolicach

 

Miejsce 2

Gabriela Gniado kl. VII SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie

 

Miejsce 3

Jakub Lewandowski kl.VI SP w Dolicach

 

Wyróżnienie:

Nikola Kowalczyk kl. VI SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie

 

Nagrody ufundowane przez Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie oraz Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi w Stargardzie wręczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie nadkom. Artur Grenda, a także Jan Podolak Przewodniczący Terenowych Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów przy KPP w Stargardzie.

Wszystkim za udział w konkursie bardzo dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Zwycięska praca w galerii.

źródło: https://stargard.policja.gov.pl/

{gallery}krew{/gallery}

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *