Menu Zamknij

V Mistrzostwa Policji woj. zachodniopomorskiego w Tenisie Stołowym

W dniu 14 lutego 2020 roku już po raz piąty najlepsi policyjni tenisiści stołowi naszego województwa rywalizowali w V Mistrzostwach Policji Województwa Zachodniopomorskiego w Tenisie Stołowym. Zawody tradycyjnie rozegrano w gościnnej sali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Felczaka 3C w Szczecinie. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Szczecinie przy współorganizacji Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego oraz Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Szczecinie.

Patronat nad imprezą objął Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła, w jego imieniu uroczystego otwarcia turnieju dokonał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Dr Piotr Ostrowski, w tych przyjemnych obowiązkach towarzyszył mu Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. Zachodniopomorskiego kol. Marian Boguszyński oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie kol. Krzysztof Rosochacki.

Prowadzenie turnieju od strony sportowej powierzono Prezesowi Stowarzyszenia TOP-SPIN Szczecin Rafałowi Buczkowi, natomiast sędzią głównym zawodów była zawodniczka tenisa stołowego Kinga Łosińska, posiadająca uprawnienia sędziowskie Polskiego Związku Tenisa Stołowego, która z powierzonego zadania wywiązała się wzorowo.

Najlepsi zawodnicy oprócz ufundowanych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie pucharów otrzymali także nagrody rzeczowe, które ufundował Robert Pieciukiewicz ALLIANZ Szczecin, Prezes Zarządu FARAONE POLAND Sp. z o.o. Pan Gianluca Marcattilii, Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. Zachodniopomorskiego oraz Zarząd Terenowy NSZZP KWP w Szczecinie.

W tym roku chęć udziału w zwodach zgłosiło 16 zawodników, a do rywalizacji przy stołach tenisowych stawiło się 14 zawodników.

 

W pierwszej kolejności rozegrano turniej deblowy, następnie rozegrano turniej indywidualny Policjantów.  

Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Kategoria deblowa

I             Andrzejewski Przemysław, Rożuk Mirosław

II            Purlis Sylwia, Łukojć Robert

III           Rut Paweł, Ząbczyk Sebastian

IV          Frydrych Bartosz, Migowicz Jarosław

V           Boruczyński Dariusz, Doszczeczko Przemysław

VI          Macuk Marek, Studziński Andrzej

VII         Czajkowski Rafał. Sybal Waldemar

Kategoria indywidualna Policjantów

I             Purlis Sylwia

II            Andrzejewski Przemysław

III           Łukojć Robert

IV          Rożuk Mirosław

V           Rut Paweł

VI          Migowicz Jarosław

VII         Boruczyński Dariusz

VIII        Studziński Andrzej

IX          Ząbczyk Sebastian

X           Doszczeczko Przemysław

XI          Frydrych Bartosz

XII         Sybal Waldemar

XIII        Macuk Marek

XIV        Czajkowski Rafał

Puchary za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii oraz nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników zawodów wręczył Robert Pieciukiewicz ALLIANZ Szczecin, kierownik Sekcji Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Szczecinie podinsp. Jerzy Czarnota, Robert Zima Wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów woj. Zachodniopomorskiego oraz Krzysztof Rosochacki Przewodniczący ZT NSZZ Policjantów KWP w Szczecinie

Wszystkie pojedynki przebiegały w duchu sportowej rywalizacji i zasad fair play, przy kawie, herbacie oraz słodkim poczęstunku – o co zadbały związki zawodowe.

W wyniku rozgrywek wyłoniono także reprezentację naszego województwa, która uzyskała prawo reprezentowania naszego garnizonu w rozgrywkach ogólnopolskich:

1. Purlis Sylwia                                             

2. Andrzejewski Przemysław                       

3. Łukojć Robert                                           

4. Rożuk Mirosław (zawodnik rezerwowy)  

 

 Nie pozostaje zatem nic innego jak zaprosić wszystkich chętnych na kolejne mistrzostwa w tenisie stołowym, które odbędą się już za rok. 

Filmy z turnieju pod linkami:

Mecze półfinałowe: https://www.youtube.com/watch?v=fe_VGpst8sw

Mecz o 3 miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=FCiDx2NPa7A

Finał: https://www.youtube.com/watch?v=4YRf3P1Rv8w

Zakończenie turnieju: https://www.youtube.com/watch?v=3mtQ0SW03T0

 

{gallery}TS2020{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *