Menu Zamknij

XX spotkanie piłkarskie z okazji Święta Policji w Białogardzie

W dniu 27 lipca 2019 roku na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białogardzie odbył się jubileuszowy XX mecz z okazji Święta Policji. Rywalizowały ze sobą drużyna składająca się z tzw. „czynnych” policjantów i drużyna emerytów policyjnych. Nagrodą był puchar przechodni Komendanta Powiatowego Policji w Białogardzie.

Organizatorami meczu był Zarząd Wojewódzki NSZZP w Szczecinie, IPA Oddział Białogard i Zarząd Terenowy NSZZP przy KPP Białogard. Zawodników i sędziów przywitali Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Adam Załuski, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP  w Szczecinie kol. Robert Zima i Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZP KPP Białogard kol. Roman Kozioł.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość.

Na wniosek ZT NSZZP KPP Białogard Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów wyróżniłoMedalem Krzyż Niepodległości z Gwiazdą klasy I z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości i 100 rocznicy Powstania Policji  Przewodniczącego IPA Białogard Wojciecha Jankowskiego. Odznaczenie wręczył kol. Robert Zima.

Wręczono pamiątkowy ryngraf oraz puchar ryngraf kol. Leszkowi Pęksie, wieloletniemu członkowi ZT NSZZP KPP Białogard, który przeszedł na emeryturę. Pamiątki wręczył mł. insp. A. Załuski oraz kol. Roman Kozioł.

Wyróżnionym gratulujemy.

Spotkania pomiędzy emerytami policyjnymi a czynnymi policjantami odbywają się już od 1999 roku i jest to jedyny taki mecz z okazji Święta Policji w kraju.

Wynik meczu ( choć to sprawa drugorzędna ) 11:1 dla drużyny czynnych policjantów. Obyło się bez kontuzji a rywalizacja przebiegała w duchu fair play.

Po meczu zawodników, sędziów oraz gości zaproszono na poczęstunek, gdzie był czas na wspomnienia z minionych dwudziestu edycji spotkań.

 

{gallery}Bialogard{/gallery}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *