Menu Zamknij

XV Mistrzostwa Polski Policjantów w Biegu Maratońskim

Organizatorem XV  Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno.  Zawodnicy wystartowali równo o godz. 11:00 ze skrzyżowania ulic Kostrzyńskiej i Słowackiego. Walczyli biegnąc 4 pętle – dwie w Dębnie i dwie na trasie Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno a koniec ich zmagań mogliśmy oglądać na mecie, która mieściła się przy ul. Mickiewicza  w Dębnie.

Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna  pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania  wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.

W tegorocznych  policyjnych mistrzostwach wzięło udział kilka kobiet. W klasyfikacji kobiet pierwsza na metę dotarła Edyta Marciniak z KMP w Kaliszu, druga zameldowała się Beata Nienadowska z KMP w Elblągu.  a na pudło z numerem 3 wbiegła w tym roku Sylwia Skrzypek  z KP VIII w Krakowie.

Na mecie policyjnych mistrzostw pojawił się jako pierwszy, podobnie jak w zeszłym roku Łukasz Wróbel z KMP w Poznaniu. Drugi, tak jak w ubiegłorocznych zmaganiach na mecie zameldował się Dariusz Śliwiński z KPP w Żninie, natomiast na miejscu trzecim uplasował się Rafał Jura z KP I w Krakowie.

Ze startujących w maratonie reprezentantów województwa zachodniopomorskiego najlepszy był  podobnie jak w ubiegłym roku – Adam Andrzejewski z KP w Chojnie,  drugi przybiegł na metę Artur Ręcławowicz z KWP w Szczecinie a trzeci zameldował się Stanisław Rutkowski  z KP Szczecin Nad Odrą. Drużynowo I miejsce zajęli policjanci z Krakowa, II miejsce funkcjonariusze z Poznania a III mundurowi ze Szczecina.

Na mecie zwycięzcy nagradzani byli medalami przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Jarosława Pasterskiego i  Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu podinsp. Dariusza Ufnowskiego. Natomiast podczas gali inauguracyjnej, która odbyła się na głównej scenie, medale i nagrody wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Jarosław Pasterski, Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu podinsp. Dariusz Ufnowski,  Przewodniczący ZW NSZZP Pan Marian Boguszyński, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podinsp. Tomasz Kopka.

Oprócz medali policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W czasie biegów trwały imprezy towarzyszące, w trakcie których policjanci przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Dębna i przybyłych kibiców – szczególnie tych najmłodszych.

Na specjalnie wyznaczonych  stoiskach policyjnych   najmłodsi   mogli wziąć udział w konkursie plastycznym a także  zapoznać się z inicjatywami prewencyjnymi i profilaktycznymi policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz funkcjonariuszy z  zachodniopomorskiej drogówki.

Zainteresowani mogli również  obejrzeć sprzęt policyjny, używany przez mundurowych w codziennej służbie. Nie lada atrakcją dla wszystkich było pojawienie się na ulicach Dębna policyjnych koni.

Podczas mistrzostw wręczono również nagrody dla dzieci z powiatu myśliborskiego, które brały udział w konkursie  plastycznym  pt. ” Policjant w oczach dziecka”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i zapraszamy na kolejny Bieg Maratoński w Dębnie już  za rok!

Źródło – http://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/10126,XV-Mistrzostwa-Polski-Policjantow-Maraton-Debno-2017.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *