Menu Zamknij

Zmarł nadinspektor Tadeusz Pawlaczyk

Nadinspektor w stanie spoczynku Tadeusz Pawlaczyk odszedł na wieczny spoczynek w niedzielę rano po ciężkiej chorobie, miał 62 lata.

Nadinspektor Tadeusz Pawlaczyk niemal całe swoje życie związał z Policją. W 1990 roku został Komendantem Wojewódzkim Policji w Lesznie. Jak wspominał był wtedy jednym z najmłodszych komendantów wojewódzkich Policji, miał 36 lat. W 1999 roku wygrał konkurs na Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, gdzie z 5 byłych województw, tworzył garnizon wielkopolski. W 2002 roku trafił do Berlina, gdzie pełnił funkcję oficera łącznikowego Polskiej Policji. Później jego drogi skierowały Go do Szczecina na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji. Pełnił tę funkcję od stycznia 2006 roku do listopada 2009 roku.

Generał Tadeusz Pawlaczyk z wykształcenia był prawnikiem, ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Prawa i Administracji. W swoim dorobku posiadał szereg odznaczeń m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”, Złoty Medal „Za długoletnią służbę”

Po zakończeniu czynnej służby swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się z kursantami Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, był tam wykładowcą praktycznie do końca. Oddał się także sprawom samorządowym, gdzie czynnie działał aż do ostatnich dni.

Mając pełną świadomość ogromnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo ludzi był w pełni oddany służbie. Nie przeszkadzało mu to jednak czerpać przyjemności z codziennej pracy. Bardzo szanował ludzi. Często podkreślał, że rodzina to najważniejsza sprawa w życiu każdego człowieka.

Już po zakończeniu służby bardzo często i chętnie wracał do naszego województwa, uczestnicząc w ważnych uroczystościach zachodniopomorskiej Policji.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !

kom. Przemysław Kimon

Msza św. za zmarłego odbędzie się w najbliższy piątek 19 lutego br. o godz. 12.00 w Kościele pw. Św. Antoniego w Lesznie przy ul. Kąkolewskiej 1. Ceremonia pogrzebowa generała Tadeusza Pawlaczyka odbędzie się po mszy św. żałobnej na Cmentarzu Parafialnym w Strzyżewicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *