Menu Zamknij

Ślubowanie nowych policjantów

W dniu 7 stycznia 2015r. w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, nowo przyjęci policjanci złożyli uroczystą przysięgę. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki gratulował policjantom, ich rodzinom. Życzył sukcesów w nowej wymagającej i często trudnej pracy. Do gratulacji przyłączył się obecny na uroczystości Wicewojewoda Zachodniopomorski Pan Ryszard Mićko.

Kilka dni temu w policyjne szeregi wstąpiło 80 nowych funkcjonariuszy ( 67 mężczyzn i 13 kobiet). Dzisiaj nowo przyjęci w obecności Wicewojewody Zachodniopomorskiego Pana Ryszarda Mićko, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosława Sawickiego i jego zastępców insp. Jana Pytki, insp. Piotra Ostrowskiego, mgr Marka Jasztala , Przewodniczący ZW NSZZ P kol. Marian Boguszyński oraz komendantów z rodzimych jednostek a także członków swoich rodzin złożyli uroczystą przysięgę.

Po wręczeniu aktów ślubowania insp. Jarosław Sawicki życzył adeptom zadowolenia z wykonywanej pracy, która stawia określone wymagania. Zwrócił się również do obecnych na sali bliskich nowych policjantów gratulując ale również podkreślając, jak ważne dla funkcjonariuszy jest wsparcie rodziny.

W trakcie uroczystości jeden z zachodniopomorskich policjantów asp. Michał Damps otrzymał list gratulacyjny od Komendanta Głównego Policji generalnego insp. dr Marka Działoszyńskiego za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych na rzecz Polskiego Kontyngentu Policyjnego misji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Liberii. Wyróżnienie wręczył funkcjonariuszowi Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki, do gratulacji przyłączył się również Wicewojewoda Zachodniopomorski Ryszard Mićko.

Po zakończeniu uroczystego apelu był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Nowo przyjęci w pierwszej kolejności zostaną oddelegowani do policyjnych szkół, gdzie zdobędą podstawową wiedzę w zakresie pracy policjanta. Potem absolwenci szkolenia zasilą następujące jednostki naszego garnizonu:
– KWP Szczecin – 4 osoby,
KMP Szczecin – 34 osoby,
KMP Koszalin – 3 osoby,
Oddział Prewencji Policji w Szczecinie – 33 osoby,
Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji – 1 osoba,
KPP Kamień Pomorski – 1 osoba,
KPP Kołobrzeg – 1 osoba,
KPP Szczecinek – 2 osoby,
KPP Świdwin – 1 osoba,
{joomplucat:77 limit=400|columns=4}

Zespól Prasowy KWP Szczecin / IK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *