Menu Zamknij

XI Halowe Mistrzostwa Polski MSW w Piłce Nożnej

Już od 11 lat miłośnicy piłki nożnej, na co dzień funkcjonariusze służb zrzeszonych pod szyldem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, spotykają się na mieleńskich zawodach. Kontynuując tradycję Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie wraz z ZW NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego zorganizowała XI Halowe Mistrzostwa Polski MSW w Piłce Nożnej, które odbyły się w dniach 4-6 grudnia.

Od lat zawody obejmuje honorowym patronatem Komendant Główny Policji. Do walki o najlepsze miejsca i tytuły stanęły 22 drużyny z całej Polski. Swoje reprezentacje wystawiły nie tylko poszczególne komendy wojewódzkie Policji, ale także m.in. oddziały Straży Granicznej.

Sportowe zmagania rozpoczęły się w czwartek. Drogą sportowej eliminacji, w myśl zasad fair play, z gry odpadały kolejne drużyny. Cztery najlepsze rozegrały pełne emocji mecze finałowe. Po dogrywce i rzutach karnych I miejsce wywalczyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic i to ona wyjechał z Mistrzostw z Pucharem Komendanta Głównego Policji. Za nią na podium stanął zespół Komendy Głównej Policji. Z kolei III miejsce wywalczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie.

Podczas Mistrzostw jury wyłoniło także najlepszego zawodnika, którym został Krzysztof Stajanowski reprezentujący CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego, a jego drużynie przyznano Puchar Fair Play. Indywidualnie za sportową i koleżeńską postawę na boisku zawodnikiem fair play uznano Tomasza Balceraka reprezentującego drużynę ZW NSZZ Policjantów ze Szczecina. Królem Strzelców został Piotr Kobeszko- zawodnik KWP Katowice.

Nagrody dla zwycięzców wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jan Pytka w towarzystwie Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów Mariana Boguszyńskiego i Wiceprezesa PZPN Stefana Majewskiego. Fundatorami prezentów i nagród byli PZPN, PZU, ZG NSZZ Policjantów, ZW NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego i Urząd Marszałkowski w Szczecinie.

kom. Urszula Tartas

{joomplucat:74 limit=400|columns=4}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *