Menu Zamknij

Otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie

Dzisiaj w Choszcznie odbyły się uroczystości związane z otwarciem nowej siedziby choszczeńskich policjantów. W obchodach wziął udział Minister Środowiska dr Stanisław Gawłowski szef polskiej Policji generalny inspektor Marek Działoszyński, , Metropolita Szczecińsko – Kamieński Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Wicewojewoda Zachodniopomorski Pan Ryszard Mićko, Przewodniczący ZW NSZZ P Kol.Marian Boguszyński przedstawiciele władz samorządowych oraz wielu znamienitych gości. Nowa Jednostka została wybudowana w ramach Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji oraz dzięki wsparciu samorządów lokalnych oraz zaangażowaniu i ciężkiej pracy wielu osób.

Od połowy roku 2013 policjanci i pracownicy Policji byli świadkami postępujących robót na placu budowy. Teraz rozpoczną pracę w nowoczesnej komendzie a odwiedzający gmach mieszkańcy mogą liczyć na sprawną i komfortową obsługę. Dotychczasowa siedziba choszczeńskich policjantów mieściła się w obiekcie z lat 30- tych ubiegłego wieku, który nie posiadał odpowiedniej liczby pomieszczeń, wymagał remontu dachu, nie miał odpowiedniej izolacji. Budynek znacząco odbiegał od standardów XXI wieku.

Budowa nowej choszczeńskiej jednostki rozpoczęła się w II kwartale 2013r. Jednak pierwsze decyzje o potrzebie jej powstania zapadły już w 2011r. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na blisko 16 mln. zł. Środki pochodzą z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji stworzonego na lata 2013-2015. Obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby spełniał wszystkie obowiązujące standardy zarówno w wymiarze krajowym, jak i europejskim. Na ponad jedno hektarowej działce powstał budynek główny o powierzchni ponad 2300m2 z garażami, myjnią i pomieszczeniami gospodarczymi o powierzchni 200m2, kojcami dla psów i placem manewrowym.

Na otwarcie nowej Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie czekali nie tylko policjanci i pracownicy Policji ale również mieszkańcy całego powiatu. W piątek najważniejszym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi do drzwi nowo wybudowanej jednostki, wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli służb mundurowych, władz miasta oraz gospodarzy regionu.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12:00 mszą świętą w intencji choszczeńskich policjantów oraz społeczności lokalnej , która odprawiona została w Parafii Świętej Jadwigi Królowej.

Następnie w odświętnej oprawie poczet sztandarowy, kompania honorowa i zaproszeni goście przy dźwiękach Orkiestry Reprezentacyjnej Policji przemaszerowali ulicami miasta do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie mieszczącej się przy ul. Boh. Warszawy 7c. Tam o godzinie 13:30 nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanej jednostki.

Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, szef zachodniopomorskiej Policji insp. Jarosław Sawicki a także Komendant Powiatowy Policji w Choszcznie mł. insp. Ireneusz Winnicki podziękowali wszystkim, którzy zaangażowaniem i swoją ciężką pracą przyczynili się do powstania nowoczesnego obiektu dla funkcjonariuszy i pracowników Policji .

Budowa komendy od podstaw wiąże się ze znaczną poprawą komfortu pracy zatrudnionych tam osób a tym samym lepszą obsługą interesantów odwiedzających choszczeńską Policję. W nowym obiekcie pracować będzie 98 funkcjonariuszy i 18 pracowników Policji.

Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie radiowozów, które trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie i podległych jej jednostek. Funkcjonariusze otrzymają nowe pojazdy, zarówno oznakowane kia ceed, jak i nieoznakowane kia venga. Radiowozy zakupione zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu finansowemu władz samorządowych powiatu choszczeńskiego, pozostała część funduszy pochodziła z budżetu Policji.

Po uroczystości zaproszeni goście i mieszkańcy Choszczna zwiedzali pomieszczenia komendy oraz pokoje służbowe funkcjonariuszy.

{joomplucat:72 limit=400|columns=4}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *