Menu Zamknij

Zawody ratowników medycznych – wyłoniono zwycięzców

Wczoraj w auli Sekcji Doskonalenia Zawodowego KWP odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. I miejsce zajęli policjanci z Oddziału Prewencji KWP w Szczecinie.

Organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych jest Szkoła Policji w Słupsku oraz NSZZ P . Adresatem zawodów są policjanci realizujący podstawowe zadania w służbach prewencyjnych.

Na konkurencje zawodów składa się : sprawdzian wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przeprowadzenie interwencji połączonej z udzielaniem pierwszej pomocy. Policjanci z województwa zachodniopomorskiego na początku wczorajszych zmagań rozwiązywali test złożony z 30 pytań. Najlepszy w tej konkurencji okazał się zespół z KPP w Szczecinku.

Po teoretycznym sprawdzianie funkcjonariusze brali udział w scence dotyczącej udzielenia pierwszej pomocy. Można było zdobyć w tej konkurencji maksymalnie 20 punktów – blisko tej punktacji byli policjanci z KPP w Łobzie i OPP w Szczecinie.

Po podsumowaniu wszystkich wyników komisja sędziowska z przewodniczącym podinsp. Leszkiem Łozienko ogłosiła wyniki:

I MIEJSCE – st.sierż. Konrad Rosiński i Tomasz Wirwicki z OPP KWP w Szczecinie
II MIEJSCE – asp. Tomasz Jewsiej i Remigiusz Zatwarnicki z KMP w Szczecinie
III MIEJSCE – sierż. Marcin Sobolewski i sierż. Krzysztof Rak z KPP w Szczecinku.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i upominki ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego Nagrody wręczyli Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów kol. Marian Boguszyński oraz podinsp. Leszkiem Łozienko Kierownik Sekcji Doskonalenia Zawodowego KWP w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *