Menu Zamknij

II MIĘDZYNARODOWY PLENER PLASTYCZNY ŚRODOWISK POLICYJNYCH

W dniu 7.05.2014 roku o godz.18.oo w Unieściu zakończył się II Międzynarodowy Plener Plastyczny środowisk policyjnych. Spotkanie miłośników sztuki zwieńczyła wystawa prac stworzonych w czasie kilkudniowego spotkania.

II Międzynarodowy Plener Plastyczny zorganizowany został dzięki wsparciu Zarządu Głównego NSZZ Policjantów i Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego . Emeryci, ale także czynni zawodowo policjanci, spotkali się w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym „Krokus” w Unieściu, aby wspólnie oddawać się swojej pasji, którą jest sztuka. Większość uczestników pleneru to artyści malarze, ale byli także rzeźbiarze i artyści reprezentujący pokrewne metody. W sumie 29 osób, w tym policjantki z Niemiec, podziwiając plaże Bałtyku oraz okolice Koszalina, wymieniało się doświadczeniami i inspiracjami płynącymi z tematów swoich prac.

Komisarz pleneru podinspektor Krzysztof Szala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w obecności Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego Kol. Mariana Boguszyńskiego i zaproszonych gości poprowadził uroczyste spotkanie zamykające warsztaty. Uczestnicy pleneru zaprezentowali na nim swoje najnowsze prace. Każdy otrzymał też okolicznościowy dyplom.

Zgodnie z tytułem pleneru tj. „Z potrzeby serca” stworzone podczas warsztatów prace zostaną w części przekazane na wybraną przez artystów aukcję charytatywną

{joomplucat:57 limit=400|columns=4}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *