Menu Zamknij

Ślubowanie nowych policjantów

W dniu 09.04.2014 roku  w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, nowo przyjęci policjanci złożyli uroczystą przysięgę. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki gratulował policjantom i ich rodzinom. Życzył sukcesów w nowej wymagającej i często trudnej pracy. Do gratulacji przyłączył się obecny na uroczystości wicewojewoda zachodniopomorski Ryszard Mićko.

Kilka dni temu w policyjne szeregi wstąpiło 52 nowych funkcjonariuszy- 48 mężczyzn i 4 kobiety.  Nowo przyjęci w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosława Sawickiego oraz jego zastępców  insp. Jana Pytki  , insp. Piotra Ostrowskiego i Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego kol. Marian Boguszyński a także  komendantów z rodzimych jednostek i członków swoich rodzin złożyli uroczystą przysięgę.

Po wręczeniu aktów ślubowania insp. Jarosław Sawicki życzył adeptom zadowolenia z wykonywanej pracy, która stawia określone wymagania. Zwrócił się również do obecnych na sali bliskich nowych policjantów gratulując ale również podkreślając jak ważne jest wsparcie rodziny.

Po zakończeniu uroczystego apelu był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Nowo przyjęci w pierwszej kolejności zostaną oddelegowani do policyjnych szkół, gdzie zdobędą podstawową wiedzę w zakresie pracy policjanta. Potem absolwenci szkolenia zasilą następujące jednostki naszego garnizonu:
–   KWP Szczecin –  5 osób,
–   KMP Szczecin –  15 osób,
–   Oddziały Prewencji Policji-  13 osób,
–   KMP Świnoujście – 5 osób,
–   KMP Koszalin – 2 osoby,
–   KMP Świnoujście – 5 osób,
–   KPP Choszczno – 1 osoba,
–   KPP Kołobrzeg  – 1 osoba,
–   KPP Police – 4 osoby,
–   KPP Sławno – 1 osoba
{joomplucat:56 limit=400|columns=4}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *