Menu Zamknij

Ślubowanie w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie

Dzisiaj w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, nowoprzyjęci policjanci złożyli uroczystą przysięgę. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jan Pytka gratulował policjantom i ich rodzinom i życzył sukcesów w nowej wymagającej i często trudnej pracy. Do gratulacji przyłączył się obecny na uroczystości wicewojewoda zachodniopomorski Ryszard Mićko.

Kilka dni temu w policyjne szeregi wstąpiło 52 nowych funkcjonariuszy. Dzisiaj nowoprzyjęci w obecności I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jana Pytki, komendantów z rodzimych jednostek, Przewodniczącego NSZZP woj. zachodniopomorskiego Mariana Boguszyńskiego oraz członków swoich rodzin złożyli uroczystą przysięgę.

Po wręczeniu aktów ślubowania insp. Jan Pytka życzył adeptom zadowolenia z wykonywanej pracy, która stawia określone wymagania. Zwrócił się również do obecnych na sali bliskich nowych policjantów gratulując ale również podkreślając jak ważne jest wsparcierodziny.

Po zakończeniu uroczystego apelu był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Nowo przyjęci w pierwszej kolejności zostaną oddelegowani do policyjnych szkół, gdzie zdobędą podstawową wiedzę w zakresie pracy policjanta. Potem absolwenci szkolenia zasilą następujące jednostki naszego garnizonu:

·KWP Szczecin – 4

·KMP Szczecin- 14

·KMP Koszalin – 5

·KMP Świnoujście – 1

·OPP – 8

·Choszczno – 3

·Gryfice – 2

·Kamień Pomorski – 3

·Łobez -1

·Myślibórz- 4

·Pyrzyce – 1

·Sławno – 1

·Stargard – 1

·Świdwin – 2

·Wałcz                            2

·Łącznie                         52

{joomplucat:40 limit=400|columns=4}

asp. Mirosława Rudzińska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *