Menu Zamknij

Powołanie Wojewódzkiego Komitetu Protestacyjnego

W dniu 20.06.2013 roku o godz. 11.00 w Szczecinie obradował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego. W trakcie posiedzenia Zarząd Wojewódzki podjął Uchwałę o powołaniu Wojewódzkiego Komitetu Protestacyjnego w związku z przyjęciem rządowego projektu ws. L-4..

W dniu 20.06.2013 roku o godz. 11.00 w Szczecinie obradował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego. W trakcie posiedzenia Zarząd Wojewódzki podjął Uchwałę o powołaniu Wojewódzkiego Komitetu Protestacyjnego w związku z przyjęciem rządowego projektu ws. L-4.


UCHWAŁA
ZARZĄDU  WOJEWÓDZKIEGO  NSZZ POLICJANTÓW
WOJEWÓDZTWA  ZACHODNIOPOMORSKIEGO
z dnia  20 czerwca 2013 roku
.

W nawiązaniu do uchwały, podjętej przez Zarząd Główny NSZZ Policjantów w dniu 12.06.2013 roku, w sprawie rozpoczęcia ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego  postanawia:

– powołać Wojewódzki Komitet Protestacyjny, w skład którego wchodzą Przewodniczący i Wiceprzewodniczący ZW NSZZ P woj. zachodniopomorskiego

– zaprosić do współpracy w zakresie prowadzenia protestu Związki Zawodowe Pracowników Policji, prokuratorskie i innych

– nawiązać  współpracę z wszystkimi centralami związkowymi w celu przyłączenia się do ogólnopolskich akcji protestacyjnych

– oflagować wszystkie jednostki

– na bieżąco wykonywać decyzje podejmowane przez komitety protestacyjne

Uzasadnienie

Podstawowymi przyczynami prowadzonego obecnie protestu służb mundurowych są:

– naruszanie przez Rząd RP ustawy o związkach zawodowych i podstawowych zasad dialogu społecznego przy procedowaniu projektów ustawy ws. L-4, komisji  lekarskich i rent inwalidzkich oraz świadczeń odszkodowawczych funkcjonariuszy.

– zamrożenie płac Funkcjonariuszy od 2009 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *