Menu Zamknij

Uroczyste wprowadzenie generała Olbrysia do KGP

Uroczystość, w której uczestniczyli przedstawiciele zachodniopomorskiego ZW NSZZ Policjantów Leszek Kamiński i Jacek Wieczorek rozpoczęło złożenie meldunku Podsekretarzowi Stanu w MSW Marcinowi Jabłońskiemu przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego oraz wprowadzenie sztandaru Policji. Następnie odczytano decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych o powołaniu na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciecha Olbrysia. Kolejnym punktem było przywitanie przez nowego zastępcę szefa Policji sztandaru i złożenie Komendantowi Głównemu Policji nadinsp. Markowi Działoszyńskiemu meldunku o przyjęciu stanowiska.

Podsekretarz Stanu w MSW Marcin Jabłoński wręczył nadinsp. Wojciechowi Olbrysiowi decyzję o powołaniu na nowe stanowisko, gratulując mu i życząc siły i determinacji w realizacji zadań. Minister Jabłoński pokreślił, że nowy komendant przejmuje obowiązki w czasach, które nakazują myśleć coraz poważniej i odpowiedzialnie o sprawności działania największej formacji, jaką jest Policja. – Jest wiele do zrobienia, mam tego świadomość. Wierzę, że nowy komendant będzie umiał dobrze spożytkować dotychczasowe doświadczenia i że będzie skuteczny – podkreślił minister.

Następnie głos zabrał Komendant Główny Policji. Nadinsp. Marek Działoszyński pogratulował swojemu nowemu zastępcy. – Chcę podziękować gen. Olbrysiowi za to, że wyraził zgodę na podjęcie bardzo trudnych zadań związanych z kontynuacją wielu działań polskiej Policji w obszarze finansowym, logistycznym, łącznościowo-informatycznym – powiedział komendant główny. Dodał, że Policja to olbrzymia struktura, którą trzeba sprawnie i efektywnie zarządzać, a tempo pracy w logistyce jest olbrzymie: – Komendant Olbryś ma tego świadomość i przyjął wyzwanie. Zakładam, że przy naszym wsparciu uda mu się zrealizować wszystkie zadania – dodał szef Policji.

Nowy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś podkreślił, że nowa funkcja to dla niego wielkie wyróżnienie, wyzwanie, ale też odpowiedzialność. – Chciałem bardzo podziękować panu ministrowi i komendantowi głównemu za obdarzenie mnie zaufaniem i chciałbym podkreślić, że będzie działał tak, żeby tego zaufania nie zawieść – powiedział. Dodał, że procesy, które zostały rozpoczęte, wymagają aktywizacji i że zrobi wszystko, by z postawionych zadań się wywiązać.

{joomplucat:17 limit=400|columns=4}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *