Menu Zamknij

Generał Olbryś nie jest już szefem zachodniopomorskiej Policji

Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek Komendanta Głównego Policji, z dniem 15 maja br. powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Wojciecha Olbrysia, dotychczas pełniącego funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

Nadinspektor Wojciech Olbryś urodził się 12 listopada 1959 r. w Kętrzynie. Jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej. Nowy Zastępca Komendanta Głównego Policji został przyjęty do służby w 1984 r. W październiku 2007r. został Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu. Natomiast w listopadzie 2009 r. otrzymał powołanie na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

Nadinspektor Wojciech Olbryś z dniem 14.05.2013r. został odwołany ze stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. Decyzją szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, nadinspektor Wojciech Olbryś jutro 15 maja br. obejmie stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji. Nowy Zastępca Komendanta Głównego Policji będzie odpowiedzialny za logistykę, finanse i łączność.

Jest to czwarta postać związana ze Szczecinem, która trafiła do ścisłego kierownictwa Policji. W przeszłości komendant wojewódzki policji w Szczecinie generał Jerzy Stańczyk był Komendantem Głównym Policji. Funkcję tą sprawował także generał Marek Bieńkowski, który był dowódcą jednostki Straży Granicznej w Szczecinie. Zastępcą Komendanta Głównego Policji był generał dr Andrzej Trela, który w przeszłości współzarządzał jednostką Policji w Policach i był zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *