Zmiany w art. 15a wracają do konsultacji międzyresortowych

Nowelizacja ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy, to jedna z tych zmian, która od dłuższego czasu stanowi oś sporu między mundurowymi a resortem spraw wewnętrznych i administracji. Nie chodzi tylko o sam kształt projektu, który - jak wielokrotnie podkreślali związkowcy reprezentujący funkcjonariuszy - nie do końca zadowala środowisko, ale także o sam czas procedowania. Dokument przygotowany przez MSWiA pierwotnie dotyczył jedynie formacji podległych resortowi, jednak ostatecznie objąć ma wszystkie mundurowe formacje i wojsko. Co dziś dzieje się z nowelizacją? Jak poinformował podczas posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych dyrektor Departamentu Budżetu MSWiA Władysław Budzeń, dokument najpóźniej do 10 listopada zostanie przekazany do "formalnych konsultacji międzyresortowych".

Czytaj więcej: Zmiany w art. 15a wracają do konsultacji międzyresortowych

Posiedzenie ZW NSZZP woj. zachodniopomorskiego w dniu 11.10.2021 roku

W dniu 11 października 2021 roku w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyło się posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego. W posiedzeniu wzięli udział posłowie na Sejm RP Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość Leszek Dobrzyński i Artur Szałabawka, Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZP Rafał Jankowski, Przewodnicząca Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ Pracowników Policji Bożena Cichorska oraz Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński. Przedmiotem posiedzenia była realizacja Porozumienia pomiędzy MSWiA oraz FZZ Służb Mundurowych z dnia 24 września 2021 roku oraz aktualne informacje dot. prac nad art. 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.

 

Czytaj więcej: Posiedzenie ZW NSZZP woj. zachodniopomorskiego w dniu 11.10.2021 roku

Apel o oddawanie krwi i wsparcie finansowe

Pilnie potrzebna krew dla policjanta Oddziału Prewencji Policji  w Szczecinie, który uległ wypadkowi.

Osoby, które mogą oddać krew powinny zgłosić się do najbliższej stacji krwiodawstwa i zaznaczyć u lekarza że oddają krew dla Pawła Wichrowskiego, Oddział Urazów Wielonarządowych szpital Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Można też udzielić wsparcia finansowego na wydatki związane z rehabilitacją policjanta. Link do zbiórki : https://zrzutka.pl/fetukc

Do akcji włączyła się Fundacja "SZTURMAN" udostępniając konto na które można wpłacać pieniądze z przeznaczeniem na pomoc dla Pawła.

link do zbiórki : http://www.fundacjaszturman.pl/wsparcie-dla-pawla.html

Czytaj więcej: Apel o oddawanie krwi i wsparcie finansowe

Jak Policja zatrzyma doświadczonych funkcjonariuszy?

Policja w ostatnich latach dość otwarcie mówi o tym, że trzeba przekonywać funkcjonariuszy posiadających uprawnienia emerytalne do pozostania w służbie. By zachęcić doświadczonych mundurowych do porzucenia emerytalnych planów wprowadzono nawet specjalny dodatek motywacyjny. Jak wynika jednak z danych, które z Komendy Głównej Policji otrzymali związkowcy z NSZZ Policjantów, na przestrzeni ostatnich lat rośnie nie tylko liczba funkcjonariuszy odchodzących na emeryturę po 25 latach służby, ale także tych między 15. a 25. rokiem w formacji. Czy policji uda się zatrzymać ten trend?

 

Czytaj więcej: Jak Policja zatrzyma doświadczonych funkcjonariuszy?

Specjalne dodatki motywacyjne dla policjantów

Nowelizacje tegorocznej ustawy budżetowej oraz ustawy okołobudżetowej pozwalają na wykonanie pierwszego kroku w realizacji zobowiązań zawartych w Porozumieniu z dnia 24 września 2021 r., które w imieniu NSZZ Policjantów sygnował Rafał Jankowski. Przypomnijmy, że w § 4 pkt 1, Minister zobowiązał się do utworzenia dodatkowego funduszu motywacyjnego w wysokości 6% planowanych na rok 2021 uposażeń. Na podstawie art. 46a ust. 1 ustawy okołobudżetowej (Dz. U. 2021, poz. 1901) utworzono dodatkowy fundusz motywacyjny w wysokości 6% planowanych na rok 2021 wynagrodzeń osobowych i uposażeń. W ramach tego funduszu będzie można przyznać policjantom, ale również i pracownikom Policji specjalne dodatki motywacyjne.

Czytaj więcej: Specjalne dodatki motywacyjne dla policjantów

Oferty dla policjantów i pracowników Policji
 

                          

                                                                                                                                                              

                               

                                                     

Medicover Sport

                                                                                                                         

Galeria zdjęć

Statystyki odwiedzin

DzisiajDzisiaj31
WczorajWczoraj418
W tym tygodniuW tym tygodniu31
W tym miesiącuW tym miesiącu8578
Statystyki odwiedzinStatystyki odwiedzin1690545

Najnowsze posty

  • Brak postów do publikacji.

Polityka prywatności